La Sibiu a avut loc Întâlnirea anuală a Organizaţiilor Femeilor Ortodoxe din România

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Antonie, Episcop de Bălți, un grup de doamne din cadrul Societății Femeilor Ortodoxe a Episcopiei de Bălți (fostă a Hotinului) au participat la Întâlnirea anuală a Organizațiilor Femeilor Ortodoxe din România, care s-a desfășurat în perioada 23-25 august 2019. Gazda întâlnirii a fost „Societatea Femeilor Ortodoxe” din Sibiu.

Organizarea acestei întâlniri s-a făcut cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Laurenţiu Streza, Mitropolitul Ardealului, care a rostit un cuvânt de binecuvântare și apreciere în deschiderea reuniunii.

La acest eveniment au fost prezente reprezentantele a 15 organizații de femei din cadrul Patriarhiei Române.

Biroul de presă al Episcopiei de Bălți