Sărbătoarea Sfintelor Paşti la Mănăstiea Chirilovca

În ziua de luni, 25 aprilie 2022, a doua zi de Sfintele Paşti, PS Antonie, Episcopul de Bălţi, a oficiat Sfânta şi Dumnezeiasca Liturghie la Mănăstirea „Naşterea Maicii Domnului” şi „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” din satul Chirilovca, rn. Floreşti (locţiitoare stareţă – sora Maria Popa).

În cuvântul său PS Antonie i-a felicitat pe viețuitorii Mănăstirii şi pe credincioşii prezenţi la Sfânta Liturghie cu ocazia Slăvitulului Praznic al Învierii Domnului şi Mântuitorului nostru Iisus Hristos şi a vorbit despre folosul Învierii pentru fiecare creștin botezat în numele Sfintei Treimi.

În cadrul Sfintei Liturghii, PS Antonie a înălţat rugăciuni către Bunul Dumnezeu pentru încetarea noii boli molipsitoare.