PS Antonie a făcut o nouă vizită la Grădiniţa № 7 „Guguţă” din Bălţi

Vineri, 26 aprilie 2019, PS Antonie, Episcop de Bălţi, însoţit de PC părinte Valeriu Cernei, vicar administrativ al Episcopiei de Bălţi a făcut o nouă vizită la Grădiniţa № 7 „Guguţă” din Bălţi (director Ada Tica). De data acesta clericii Episcopiei de Bălţi au adus în dar un frigider.

 PS Antonie a spus că frigiderul este darul unui creştin care a dorit să-şi păstreze anonimatul. PS Antonie, între altele, a mai spus: „Ne bucurăm că am revenit la d-voastră ca să vă aducem acest dar. Ştiu că aveţi nevoie de el. Mulţumim dăruitorului şi mulţumim Bunului Dumnezeu că a rânduit să contribuim şi noi, indirect, ca acest dar să ajungă la dumneavoastră”. 

PS Antonie, Episcop de Bălţi şi PC părinte Valeriu Cernei, vicar administrativ al Episcopiei de Bălţi, au mai vizitat Grădiniţa № 7 din Bălţi în ziua de marţi, 23 aprilie 2019, când au adus în dar, copiilor de aici, mai multe jucării, donate de un creştin care a dorit, de asemenea, să-şi păstreze anonimatul.

Biroul de presă al Episcopiei de Bălţi