Campania โ€ž๐€ ๐ข๐ฎ๐›๐ข, รฎ๐ง๐ฌ๐ž๐š๐ฆ๐งฤƒ ๐š ๐ฤƒ๐ซ๐ฎ๐ขโ€ desfฤƒศ™uratฤƒ de ๐’๐จ๐œ๐ข๐ž๐ญatea ๐…๐ž๐ฆ๐ž๐ข๐ฅ๐จ๐ซ ๐Ž๐ซ๐ญ๐จ๐๐จ๐ฑ๐ž ๐๐ข๐ง ๐„๐ฉ๐ข๐ฌ๐œ๐จ๐ฉ๐ข๐š ๐๐ž ๐ฤƒ๐ฅศ›๐ขย 

ย 

ย 

Vineri, 17 noiembrie 2023, PC preot Dorian Revenco, protopopul de Bฤƒlศ›i, รฎmpreunฤƒ cu doamna Liliana Lungu, preศ™edinta ๐’๐จ๐œ๐ข๐ž๐ญฤƒศ›ii ๐…๐ž๐ฆ๐ž๐ข๐ฅ๐จ๐ซ ๐Ž๐ซ๐ญ๐จ๐๐จ๐ฑ๐ž ๐๐ข๐ง ๐„๐ฉ๐ข๐ฌ๐œ๐จ๐ฉ๐ข๐š ๐๐ž ๐ฤƒ๐ฅ๐ญศ›i, ศ™i doamna Dorina Graur, membrฤƒ a SFO, au efectuat, cu binecuvรขntarea PS Pฤƒrinte Antonie, Episcopul de Bฤƒlศ›i, o vizitฤƒ la ๐‚๐ž๐ง๐ญ๐ซ๐ฎ๐ฅ ๐๐ž ๐ฉ๐ฅ๐š๐ฌ๐š๐ฆ๐ž๐ง๐ญ ๐ญ๐ž๐ฆ๐ฉ๐จ๐ซ๐š๐ซ ๐ฉ๐ž๐ง๐ญ๐ซ๐ฎ ๐ฉ๐ž๐ซ๐ฌ๐จ๐š๐ง๐ž ๐œ๐ฎ ๐๐ข๐ณ๐š๐›๐ข๐ฅ๐ข๐ญฤƒศ›๐ข ๐š๐๐ฎ๐ฅ๐ญ๐ž ๐๐ข๐ง ๐ฆ๐ฎ๐ง๐ข๐œ๐ข๐ฉ๐ข๐ฎ๐ฅ Bฤƒlศ›i(director - Liliana Tipa).

Vizita reprezentanศ›ilor Episcopiei de Bฤƒlศ›i la ๐‚๐ž๐ง๐ญ๐ซ๐ฎ๐ฅ ๐๐ž ๐ฉ๐ฅ๐š๐ฌ๐š๐ฆ๐ž๐ง๐ญ ๐ญ๐ž๐ฆ๐ฉ๐จ๐ซ๐š๐ซ a fost efectatฤƒ รฎn cadrul campaniei โ€ž๐€ ๐ข๐ฎ๐›๐ข, ๐ขฬ‚๐ง๐ฌ๐ž๐š๐ฆ๐งฤƒ ๐š ๐ฤƒ๐ซ๐ฎ๐ขโ€, ศ™i a constat รฎn oferitrea pentru beneficiarii Centrului peste 500 de kg de produse proaspete: 260 kg de varzฤƒ ศ™i 280 kg de mere.

Produsele au fost donate de un bun creลŸtin, pe nume Vasile Eftodi din Ocolina, raionul Soroca, care de mai mulลฃi ani la rรขnd, doneazฤƒ produse pentru diferite instituลฃii din R. Moldova.ย 

Doamna Liliana Tipa a mulศ›umit pentru daruri, apreciind Campania ๐’๐จ๐œ๐ข๐ž๐ญฤƒศ›ii ๐…๐ž๐ฆ๐ž๐ข๐ฅ๐จ๐ซ ๐Ž๐ซ๐ญ๐จ๐๐จ๐ฑ๐ž ๐๐ข๐ง ๐„๐ฉ๐ข๐ฌ๐œ๐จ๐ฉ๐ข๐š ๐๐ž ๐ฤƒlศ›i, care urmฤƒreศ™te รฎnmulศ›irea dragostei prin a dฤƒrui ceva semenului sฤƒu.ย 

Campania โ€ž๐€ ๐ข๐ฎ๐›๐ข, รฎ๐ง๐ฌ๐ž๐š๐ฆ๐งฤƒ a ๐ฤƒ๐ซ๐ฎ๐ขโ€ a fost lansatฤƒ de cฤƒtre ๐’๐จ๐œ๐ข๐ž๐ญ๐š๐ญ๐ž๐š ๐…๐ž๐ฆ๐ž๐ข๐ฅ๐จ๐ซ ๐Ž๐ซ๐ญ๐จ๐๐จ๐ฑ๐ž ๐๐ข๐ง ๐„๐ฉ๐ข๐ฌ๐œ๐จ๐ฉ๐ข๐š ๐๐ž ๐ฤƒlศ›๐ข, cu binecuvรขntarea Preasfinศ›itului Pฤƒrinte Antonie, Episcopul de Bฤƒlศ›i, รฎn data de 25 octombrie ศ™i va continua pรขnฤƒ la 27 noiembrie 2023.

Biroul de presฤƒ al Episcopiei de Bฤƒlลฃi