PS Antonie, prezent la Concertul de Colinde organizat de Colegiul Pedagogic „Ion Creangă” din Bălți

 

Miercuri, 20 decembrie 2023, PS Antonie, Episcopul de Bălţi, a participat, la invitația domnului Anatol Moraru, directorul Colegiului Pedagogic „Ion Creangă” din cadrul Universității „Alecu Russo” din Bălți, la Concertul de Colinde „Simfonie de Crăciun” susținut de Colegiului Pedagogic „Ion Creangă” și desfășurat în incinta Sălii Polivalente a Universității „Alecu Russo” din Bălți.

PS Antonie a felicitat profesorii și elevii de la Colegiul Pedagogic „Ion Creangă” din cadrul Universității „Alecu Russo” din Bălți cu ocazia sărbătorii Nașterii Domnului și a Noului An și i-a mulțumit domnului director Anatol Moraru penru buna colaborare între Colegiul Pedagogic „Ion Creangă” și Episcopia de Bălți.

PS Antonie l-a gratificat pe domnul Anatol Moraru cu Ordinul Episcopiei de Bălți „Crucea Bălțeană pentru mireni” pentru susținerea activităților Episcopiei de Bălți și pentru promovarea valorilor creștine și românești în spațiul basarabean.

Biroul de presă al Episcopiei de Bălţi