Corul „Mitropolit Visarion Puiu” al Episcopiei de Bălţi a colindat jurnaliștii de la TV Nord

 

Joi, 21 decembrie 2023, Corul preoţesc misionar „Mitropolit Visarion Puiu” al Episcopiei de Bălţi, cu binecuvântarea PS Antonie, Episcopul de Bălţi, a colindat jurnaliștii de la Televiziunea TV Nord.

PS Antonie, Episcopul de Bălţi, în cuvântul său de felicitare, adresat colaboratorilor TV Nord, a menționat corectitudinea celor de la TV Nord, calitatea știrilor pregătite de aceștia, specificând că există cu regret televiziuni, ale căror lucrători încalcă deontologia profesională, distorsionează adevărul, spre rușinea lor, prezentând eronat evenimentele. 

PS Antonie le-a urat celor de la TV Nord un an binecuvântat cu sănătate, pace și bucurii, rugându-i să rămână și în continuare corecți și obiectivi, informând la timp și echidistant lumea, lucru care le va aduce respect și apreciere din partea urmăritorilor de știri.

Biroul de presă al Episcopiei de Bălţi