Şedinţa Consiliului Eparhial al Episcopiei din Bălţi

 

Miercuri, 24 ianuarie 2024, la reşedinţa Episcopiei de Bălţi, s-a desfăşurat, cu binecuvântarea PS Antonie, Episcopul de Bălţi, şedinţa Consiliului Eparhial al Episcopiei din Bălţi. Şedinţa Consiliului Eparhial a fost prezidată de către Preasfinţitul Părinte Antonie.

În cadrul şedinţei s-au dezbătut câteva chestiuni:

- Consiliul Eparhial a acceptat propunerea Preasfinţitului Părinte Antonie de a convoca Adunarea Eparhială a Episcopiei de Bălţi în data de 8 februarie 2024 şi a aprobat ordinea de zi a Adunării Eparhiale;

- Consiliul Eparhial a aprobat propunerea Preasfinţitului Părinte Antonie de a gratifica, și în acest an, în debutul Adunării, câţiva creştini, care pe parcursul anului 2023 au susţinut activitatea Episcopiei de Bălţi,

- Diverse;

Biroul de presă al Episcopiei din Bălţi